Yönetim Panelli Web Siteleri


Yönetim paneli  genel olarak, sahip olduğunuz web sitesini yönetebilmenizi sağlayan, fotoğraf, video ya da yazı gibi veriler eklemenizi sağlayan bir uygulama. Dünya genelinde Content Management System (CMS) yani İçerik Yönetim Sistemi olarak da bilinir.

Burası tamamen size ait bir alan; yani site sahibine. Site sahibi admin olarak, önceden oluşturulan kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yaparak site üzerinde değişiklik ya da ekleme yapmaya başlayabilir. Yönetim panellerinin kullanıcıya en büyük artısı, basit bir arayüze sahip olması nedeniyle web sitenizi düzenlerken hiçbir aracı kurum ya da kişiye ihtiyaç duymadan yapmak istediğiniz değişiklikleri gerçekleştirebiliyor olmanız.

Örneğin; içeriği sürekli olarak değiştirmek zorunda olan kullanıcılar ya da sürekli olarak veri girişi yapmak zorunda olan kullanıcılar yönetim paneline giriş yaparak kolaylıkla bu işlemleri gerçekleştirebilir.

Bursa Web Tasarım firması olarak biz, yönetim panelli web sitelerinin gerek biz olsun gerek başka bir firma olsun dışa bağımlılığı bir nebze ortadan kaldırdığına inanıyoruz.

YUKARI